Cildinizi Zararlı Işınlardan Koruyun

Cildinizi Zararlı Işınlardan Koruyun

Yaz, çoğumuz için yılın en iyi zamanlarından biridir. Eğlence dolu, yeni maceralar, sıcak ve güneşli havalar. Yaz güneşini seviyor ve vücudunuzu D vitamini ile yüklüyor musunuz? O halde, cildinizi zararlı ışınlardan korumanız her zamankinden daha önemlidir.

Son yıllarda, SPF özelliği içeren nemlendirici kullanımı popülaritesi giderek artmıştır. SPF’lerinin, güneş kremleriyle eşdeğer olduğu ve çoğu kullanıcının güneş koruma ihtiyaçları için nemlendiricilere yöneldikleri rapor edilmektedir.

Ancak, son zamanlarda ortaya atılan bulgular, İngiliz Dermatologlar Birliği’ne (BAD), SPF’li nemlendiricilerin, gerçek yaşam senaryolarında, eşdeğer güçlü güneş kremlerinden daha az güneş koruması sağladığını bildirmişlerdir.

Bu ayın başlarında, Edinburgh İngiliz Dermatologlar Yıllık Toplantısı’nda sunulan çalışmaya göre, Doktorlar artık toplumu, özellikle güneşte uzun süre geçiriyorlarsa, ana güneş koruma ihtiyaçları için SPF’li nemlendiricilere güvenmemeleri konusunda uyarıyor.

Sadece UV ışığını gören özel olarak değiştirilmiş bir kamera kullanan, Liverpool Üniversitesi’nden araştırmacılar, insanların yüzlerine SPF içeren güneş kremi ve nemlendiricilerin ne kadar etkili olduğunu değerlendirdi. Bir cilt alanı başarılı bir şekilde kaplandığında, ürün UV ışığını emer ve bu alan fotoğraflarda siyah görünür – daha açık tondaki alanlarda emilim daha az başarılı olması anlamına gelmektedir.

Fotoğrafların analizi, nemlendiriciyi uygularken insanların yüzlerinin bazı kısımlarını güneş koruyucu uyguladıklarından daha az koruyabildiklerini göstermiştir. Bazı kişiler, tahrişten kaçınmak için göz kapaklarına nemlendirici uygulamamıştır. Göz kapağı bölgesi cilt kanserleri için hassas bir bölgedir. Buna ek olarak, çalışma, insanların nemlendiriciyi, güneş kremi kadar kalın uygulamadıklarını ve bu nedenle SPF’nin tüm faydalarını alamadıklarını göstermektedir.

Danışmanlardan Oftalmik ve Oküloplastik Cerrah – Austin McCormick ve araştırmacılardan biri şunları söyledi:
““Bu araştırma, insanların anlayabilmeleri için oldukça görsel ve oldukça kolaydır: görüntü ne kadar karanlıksa, kişi güneşe karşı daha fazla korunmaktadır.”

“SPF’li cilt nemlendiricisi güneş koruması sağlasa da, araştırmamız güneş kremi ile aynı derecede koruma olmadığını gösteriyor. Güneşe uzun süreler maruz kalınacaksa, yüksek SPF’li güneş koruyucu uygulaması tavsiye ederiz.”

İngiliz Dermatologlar Derneği’nden Matthew Gass şunları söyledi:
“Ne yazık ki, SPF özelliği içeren nemlendirici, güneş kremi ile karşılaştırıldığında gerçek dünya koşullarında iyi performans göstermemektedir. Kutu üzerinde faktör 30 dese de, bu çalışma, bu ürünler için laboratuar test koşullarının ürünlerin aslında nasıl kullanıldığını göstermediğine dair bir kanıt niteliğindedir.”
Ayrıca, bir SPF içeren nemlendiricilerin UVA koruması içermedikleri ve sonuç olarak UV yaşlanmasına karşı koruma sağlamayacakları ve sürtünmeye karşı ve suya dayanıklı olma ihtimallerinin daha düşük olduğu da dikkate değerdir.

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cildinizi Zararlı Işınlardan Koruyun ile Benzer Yazılar
Kendinize Gece & Gündüz İyi Bakın

Kendinize Gece & Gündüz İyi Bakın

En iyi şekilde görünmek ve hissetmek istiyorsanız, kendinize içten ve dıştan dikkat etmelisiniz. Size, Gündüz & Gece Promosyonu ile benzersiz bir fırsat sunuyoruz. Bu muhteşem ürün grubu, Size, Sağlık Üçgeni ve Fleuresse ...

Devamı
Sofia Johansson ile Tanışın

Sofia Johansson ile Tanışın!

Sofia Johansson, genç yaşına rağmen, uzun bir kariyeri olan İsveçli bir yüzücü: Junior olarak, İsveç Milli Takımı ile, 50 metrelik kurbağalamada 3'üncü olarak bitirdi; artı 50 ve 100 metre dahil olmak üzere ...

Devamı
2018 Kyäni Yönetici Gezisi

2018 Kyäni Yönetici Gezisi

Geçtiğimiz hafta yeni Diamond kariyer seviyesine ulaşan bazı İş Ortaklarımız, en eşsiz ve eğlenceli gezilerden biri olan ve Kyäni'nin sahne arkasını görme fırsatı sunan Yönetici Gezisi için Idaho Falls’u ziyaret etti. Kyäni ...

Devamı
Sponsor