Kyäni Sağlık Üçgenini Oluşturan Ürünler

Kyäni Sağlık Üçgenini Oluşturan Ürünler

Yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirmek için harika bir zaman. İhtiyacınız olan besinleri alıyor musunuz? Öğünlerinizin kaçında taze sebze ve meyve tüketiyorsunuz? Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyor musunuz? Belki de vücudunuzun tam performans göstermesi için gerekli olan besinleri ona veremiyor olabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı geliştirecek bir kaç tavsiye vermek istiyoruz. Buna şu andaki yeme alışkanlıklarınıza göz atma ile başlayabilir veya Kyäni Sağlık Üçgeni (Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset ve Kyäni Nitro Plus) gibi gıda takviyeleri ile günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilirsiniz.

Her gün en az dört kase meyve ve sebze tüketiyor musunuz? Temel vitamin ve mineralleri alıyor musunuz? Tam tahıl ve yüksek fiber içerikli gıdalar tüketiyor musunuz? Bunlar, çok kritik sağlıklı yaşam tarzlarıdır. Bu besinleri günlük yeme alışkanlıklarınızda tüketmiyor musunuz? Bu tavsiyelere bir göz atın:

Kyäni Sağlık Üçgenini Oluşturan Ürünler

● Yiyip, içtiğiniz şeyleri bir günlüğe not olarak kaydedin. Tükettiklerinizin kaydını tuttukça, neleri daha az, neleri daha çok miktarda tüketmeniz gerektiğinizin farkına varacaksınız.

● Yine de zorluk mu çekiyorsunuz? Kendinize hedefler koyun. Küçük hedeflerden başlamaktan korkmayın. Tam buğday ekmeği satın almayı ve iş yerinde atıştırmalık olarak çiğ sebzeleri tüketmeyi hedeflerinize ekleyin.

Tükettiğiniz meyve ve sebze miktarını olabildiğince arttırın:

Günlük beslenme düzeninize daha fazla meyve ve sebze eklediğinizde, bu meyve ve sebzelerin günlük besin ihtiyacınızı karşıladığından nasıl emin olursunuz? Bazı uzmanlar, markette satılan meyve ve sebzelerin, hasat edildikten sonraki ilk 72 saat içinde tüketilmezlerse vitamin değerlerinin %15 ila %60’ını kaybedebileceğini savunuyor (Helland, 2017). Mümkünse, yaşadığınız bölgede, doğal yerli ürünler sunan bir manavdan alışveriş yapabilirsiniz. Eğer bu gibi bir şansa sahip değilseniz, kaliteli gıdalarla beslenmenin başka yolları da var. Aşağıda yer alan ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Meyve ve sebzelerin en iyi verimi elde edebileceğiniz şekilde hazırlanması:

• Meyve ve sebzelerin doğranması: Bitkilerin sert hücre duvarlarının parçalanarak besinlerin ortaya çıkmasını sağlar.

• Tahıl ve baklagillerin suda bekletilmesi: Demir, çinko, kalsiyum ve magnezyumun emilimini düşüren fitik asitin azaltılmasına yardımcı olur.

Bununla birlikte, meyve ve sebze tüketimi her halükarda iyi bir şeydir. Bazı sebzeler çiğ tüketildiğinde daha besleyici olsa da, TV karşısında oturup hazır yiyeceklerle beslenmektense bu gıdaları pişmiş olarak tüketmeniz hiç tüketmemenizden daha iyidir. Dolayısıyla, meyve ve sebzeleri nasıl tüketeceğiniz konusunda gereğinden fazla düşünmek yerine sadece tüketmeye bakın. Dengeli bir beslenme için gereken tüm meyve ve sebzeleri tüketmek elbette zor olabilir.

Kyäni Sağlık Üçgenini Oluşturan Ürünler ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kyäni Sağlık Üçgenini Oluşturan Ürünler ile Benzer Yazılar
kyani-nedir

Kyani Ürünleri Nelerdir ?

Hayat Güzeldir  doğanın karmaşık yapısı yaşayan milyonlarca canlıyı hassas bir dengede tutar. Bizler karmaşık Hayat sisteminin bir parçasıyız Büyüyen ekosistem içerisindeki besin zinciri vücudumuz yağlar Karbonhidratlar vitaminler ve mineraller gibi zinde kalmamızı ...

Devamı
kyani-nitro-fx

Kyani Nitro FX

“Gücünüze güç katın! Kyani Nitro FX, vücudun doğal Nitrik Oksit (NO) üretimini artıran noni konsantrenin özel bir karışımıdır. “Yaşam Molekülü” olarak da bilinen Nitrik Oksit, vücudun her hücresini onarır. Kyani Nitro FX ...

Devamı
Çok Katlı Pazarlama

Çok Katlı Pazarlama Nedir?

Kısaltması çoğunlukla MLM olan Çok Katlı Pazarlama, hem ürün satışını veya hizmetini hem de diğer satıcıların işe alınmasını sağlayan, satış iş gücüne dayalı, ürün satışına odaklanan bir ticarettir. Kyäni ve bu gibi ...

Devamı
Sponsor